GUIDIO audioelamused sündisid soovist muuta ajalugu maastikul elavaks. Inimesed on tuhandete aastate jooksul maapinnale jätnud rohkelt märke, aga nende lood pole kuuldavad ega nähtavad. GUIDIO annab võimaluse liikuda muistsetel radadel ning tajuda ajalugu, sest kuulajad saavad osaks teaduspõhistest mängulistest helilavastustest.

GUIDIO on põnev ja tervislik vaba aja veetmise võimalus avastamaks nii kiviaja küttide radu, viikingite varandusi, mõisaelu, metsavendade punkreid ja palju muud huvitavat.


Kuidas täpsemalt Guidio sündis?

Guidio sai alguse 2022. aastal Viljandi pärandihäkatonil. Oleme ajaloo ja loodusturismi ettevõte, mis pakub teaduspõhiseid ajalooga seotud audiorännakuid turistidele. Guidio eesmärk on muuta ajalugu maastikul elavaks, võimaldades saada osaks teaduspõhisest ehedast audiolavastusest ja pakkuda aktiivset viibimist värskes õhus, vabalt valitud seltskonnaga. Aitame luua sidet ajalooliste paikadega olles giidiks taskus. 

Ettevõte ise koosneb neljast arheoloogist ja ühest ajalooõpetajast, kelle eesmärgiks on tuua ajalugu inimestele rohkem nähtavale ja muuta see põnevaks. 

Teeme koostööd dramaturgide, lavastajate ja näitlejatega, et kuulaja saaks ajas tagasi rännates minevikku tunnetada, olles ise vastavas keskkonnas. Kuuldemängud on sealjuures täiendatud kodulehel tekstilise-pildilise lisainformatsiooniga.


Kes me oleme?

Aive Kaldra

ajalooõpetaja, kes ei saa kuidagi rahulikult ainult klassiruumis toimetada, vaid tahab koos õpilastega välja minna, avastada, uurida ja mängida. LARP, rollimängud, laagrid ja väljasõidud on seetõttu kujunenud tööelu loomulikuks osaks. Toredate kaaslastega koos toimetades sattusid tähelepanu alla ka põnevad lood Eesti maastikul, mille abil ise õppida ja teisi õpetada.

Helena Kaldre

arheoloog, kelle suur kirg on maastik koos kõigi mineviku jälgedega. 

Kiviaja hülgeküttide rannavallid, muistsed külamaastikud ja põllud või mõisad – kõik need paigad peidavad lugusid, mida endised asukad sinna on jätnud. Eestis ringi uidates hakkavad mul endal lood peas kõlama ja tahaksin, et maastikus peidus ajalugu saaks kõigi jaoks kuuldavaks.

Tuuli Kurisoo

arheoloog, keda paeluvad erinevad esemeleiud ja nende lood. See ei tähenda, et elu kulgeks ainult hoidla riiulite vahel või arvuti taga. Meeldib käia looduses, avastada erinevaid matkaradu ja muid põnevaid paiku. Kuna paljud väljasõidud tekivad spontaanselt, siis oskab hinnata kui sihtpunktis on võimalus saada uusi teadmisi või ennast muul moel proovile panna. 

Anu Lillak

arheoloog, kelle enamik perekondlikke väljasõite läheb sõna otseses mõttes üle kivide ja kändude, sest nii lihtsalt on, kui reisi planeerivad arheoloog ja geoloog. Teab omast kogemusest, et huvitava ajalooga kohtasid ja infot nende kohta ei ole alati lihtne üles leida ning soovib, et see muutuks üha lihtsamaks.

Küllike Tint

muuseumiarheoloog, kellele meeldib detektiivi rollis potikilde kokku sobitada ja müstilisi leiuküsimusi lahendada. Maanteel sõites jääb pilk alati pidama valgetel plekist siltidel, mis muistiseid tähistavad. Palju on tähelepanuta jäänud kohti, mida külastada ja tegelen sellega, et nende lood inimesteni jõuaksid. 


Mida me teeme võidurahaga?

Kuidas kasutame koolituseksperte?

  • Saame targemaks äri korraldamisel.
  • Õpime organisatsioonikorraldust.
;